/Blog /Wydatki pokryte z subwencji z PFR- brutto czy netto?

Wydatki pokryte z subwencji z PFR- brutto czy netto?

Podmioty gospodarcze, które poniosły negatywne skutki pandemii i otrzymały wsparcie w ramach tzw. tarczy finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) mają wątpliwości jak rozliczać wydatki pokryte z subwencji z PFR.

Sam "Przewodnik dla mikro, małych i średnich firm po tarczy finansowej PFR" nie zawiera zapisów w tym temacie. Z jego treści również nie wynika w jakich kwotach mogą być sfinansowane wydatki: netto czy brutto.

To sugerowało by przedsiębiorcom możliwość samodzielnego decydowania o sposobie rozliczania wydatków pokrytych subwencją z PFR . Czy rozliczeniu w ramach otrzymanych środków podlegałaby kwota netto, czy też cała kwota brutto poniesionego wydatku.

Na stronie PFR można już znaleźć wyjaśnienie tej kwestii. W zakładce: "Pytania i odpowiedzi" opublikowano pytanie wraz z udzielona odpowiedzią (https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-dla-mmsp-faq.html).

Z treści odpowiedzi wynika, że kwoty wydatków z subwencji powinny być rozliczane według wartości netto, powiększonej o nieodliczony VAT.

Źródło: www.pfrsa.pl

Wróć do bloga
+48 / 511 126 649
Jak dojechać
Wróć na górę

Menu

Zamknij